הקמת הישיבה

לאחר מלחמת יום הכיפורים החלה תקופת האכזבה והייאוש בעקבות ניפוץ המיתוס של ישראל בלתי מנוצחת ,מנהיגים אזרחיים וצבאיים עטורי תהילה וכבוד אבדו את אמון הציבור, החלו רבים בארץ לתהות על המשך דרכם , יש האומרים אוגדות שלמות עזבו את הארץ בטריקת דלת, אחרים החלו לשאול שאלות של מהות וזהות, קשר לארץ הגובה מחיר של מלחמה, שכול וסבל כל כמה שנים...שאלות של למה? סוגיות קיומיות התובעות מענה אמתי, ברור, המדבר אל השכל והלב כאחד.

בשנת תש"מ 1980 פתחה "נתיבות עולם" את שעריה בבני ברק לתת מענה לצורך שהלך וגבר למצוא מערכת לימוד המותאמת לאנשים מבוגרים, מוכשרים ובעלי ניסיון חיים אך ללא כל רקע תורני.
   מקבוצה ראשונה בת שישה תלמידים ומסגרת לימוד בשעות אחה"צ והערב התפתחה והתרחבה. במהלך השנים למדו כ-3,000 תלמידים כ"י ונקלטו בקרב הציבור הדתי-חרדי הוותיקים. רבים מתוכם הקימו בתים וגידלו ילדים (אף השיאו אותם) והינם בקשר עמנו עד היום.

ב"ה הישיבה מונה כיום כ-400 תלמידים במסלולי לימוד של יום שלם, אחה"צ וערב.

מבנה הישיבה

במקום שמונה רמות לימוד בתלמוד החל ממתחילים ועד ותיקים ומנוסים המסוגלים ללמוד וללמד. כמו כן נמסרים שעורים במקרא, פרשת שבוע, פרקי אבות, נביא-ספר שמואל ב', מוסר, השקפה והלכה.

כמו כן קיים מסלול נוסף המיועד לאנשים המחלקים יומם בין לימוד תורה לעבודתם בכל תחומי המשק. רפואה, הנדסה, כוחות הביטחון, אקדמיה, מחשבים ועוד.... הממשיכים את אורח חייהם הרגיל ובמקביל באים ללמוד בשעות אחה"צ והערב לפי מערכת שיעורים מסודרת. בהתאם לאפשרויות של כל אחד ואחד.

ימי עיון והרצאות לסטודנטים ואנשי צבא מתקיימים באופן סדיר כאשר מגיעות קבוצות מבתי"ס ויחידות צבא להכיר, לשאול, ולחזק את השורשים היהודיים.

ניסיונה רב השנים וצבור התלמידים האיכותי הקנו לישיבה שם טוב ורבים מבקשים להצטרף לשורותיה.

צורת הלימוד

המטרה ששמנו לעצמנו לגדל דור של יהודים בעלי הכרה ברורה בדרכם, תלמידי חכמים אשר יש בידם את הכלים ,היכולות והכישורים להמשיך וליישם את אשר ספגו וקבלו בישיבה, את התורה, יראת השמים וההשקפה, אשר קבלנו אנו מרבותינו העברנו בטובת עין.

ב"ה הישיבה היא מהגדולות בארץ ומרכזת מסביבה קהילה גדולה ואוהבת. ויהי רצון שימשיכו את השלשלת עד בא גואל צדק.